Yükleniyor...

 Banyo

Sizin ihtiyaçlarınıza göre düzenlenmiş banyolar.

.

Banyo


Lavabo, tuvalet ve banyolarda el yıkamak için kullanılan, pis suyu sifon yardımıyla pis su borusuna gönderen bir tesisat elemanıdır. Lavabolar tam ayaklı, ayaksız, yarım ( asma ) ayaklı, etajerli, dolaplı ( mobilyalı ), tezgah altı ve tezgah üstü olmak üzere gruplara ayrılırlar. Alt yapı bu gruplara göre önceden hazırlanmalıdır. Lavaboların armatür bağlantısı için, gerektiğinde kolaylıkla açılabilecek delikler bulunmaktadır. Açılmak istenen delik alttan elle kontrol edilerek, sivri uçlu çekiç ile üstten ( sırlı yüzeyden ) hafif darbeler ile vurulur. Bu işleme deliğin açılmasına kadar devam edilir. Delik hiçbir zaman alttan vurularak açılmamalıdır. Aksi halde sırlı yüzeyde parça kopmaları meydana gelebilir.

lavabo küvet banyo dolabı duşakabin hidro kabin cam panel tik –flat tekne klozet –rezervuar gömme rezervuar batarya ankastre batarya havlupan vitrifiye cam lavabo boy dolabı ayna tezgah granit akrilik mdf lake ahşap cam tuğla niş dekoratif estetik menfez jakuzi sauna buhar banyosu duş

Batarya

Bataryaların kullanım alanları banyolar, tuvalet ve mutfaktır. Batarya seçimi yapılırken paslanmaya dayanıklı, sık kullanıma uygun malzemelerden yapılmış batarya seçimi önemlidir. Bu doğrultuda, dökme demir (genellikle, paslanmaya karşı krom kaplanarak), pirinç, bronz gibi çeşitli malzemelerden üretilebilirler.

Banyo bataryaları duşakabin ya da küvetlerde sıva üstü ve ankastre batarya olarak uygulanabilir.

Duşakabin - Küvet - Hydrocabin

Duşakabin ve küvet kullanımı banyo metraj ve hacmine göre değişiklik göstermektedir. Hacim olarak büyük olan banyolarda küvet ya da jakuzi kullanımı daha kolay olmaktadır. Daha ufak hacimli banyolarda duşakabin kullanımı daha pratik ve kolay sonuç verir.

Küvet modellerinden bazı örnekler: oturmalı (yarım) banyo küveti, normal banyo küveti ve hidro (su) masajlı banyo küveti

Klozet - Rezervuar

Klozetler ayaklı, ayaksız, rezervuarlı, rezervuarsız, alttan çıkışlı, üniversal ve duvara dayalı olmak üzere gruplara ayrılırlar. Montaj öncesinde alt yapı tesisatının hazırlanması gereklidir.

Lavabo

Lavabolar günümüzde tuvaletlerde en dekoratif köşelerden biri olarak yer almaktadır. Lavabo çeşitleri incelendiğinde tam ayaklı, ayaksız, yarım ( asma ) ayaklı, etajerli, dolaplı ( mobilyalı ), tezgah altı ve tezgah üstü olmak üzere bir çok grup olduğu görülmektedir. Firmamız, yer tasarrufu ve depolama imkanı sağlayacak ve mimari olarak en uygun seçenekleri size sunmaktadır.

Mobilya

Banyolar ıslak ve nemli ortamlar olduğu için bu mekanlarda kullanılacak malzemelerin suya ve neme dayanıklı olması en önemli koşuldur. Banyolarda depolama imkanı ve dekoratif olarak kullanışlı ve estetik seçenekler sunan banyo ve lavabo dolaplarını mekanın büyüklüğüne göre seçebilirsiniz. Banyo mobilyalarının seçiminde malzeme, renk, ergonomi ve depolama kapasitesi önem arz etmektedir.

Banyo mobilyaları arasında lavabo dolabı, boy dolabı, orta üniteler, tezgah ve aynalar yer almaktadır.