Yükleniyor...

 Tavan Uygulamaları

Dekoratif ve estetik tavanlar.

.

Tavan Uygulamaları


Mekanlara derinlik, farklı ışıklandırma ve boyut katabilmek için tavanların dekorasyonu da önemli bir unsurdur. Bomboş bir tavan yerine kimi zaman aydınlatmaları gizlemek kimi zaman ışıklı ve estetik dekorasyonlar kimi zamansa daha modern görünümler elde etmek için değişik tavan uygulamalarından faydalanılabilmektedir. Gergi tavan sistemleri, kartonpiyer, stropiyer ve alçı uygulamalarımız için uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

tavan aydınlatma gergi alçı tavan stropiyer asma tavan alçıpan u profil c profil kutuband led sistemler kartonpiyer strafor estetik dekoratif spot uygulamaları cam yünü taş yünü askı profil

Asma Tavan

Asma tavanlar en basit hali ile alçı levhaların tavana askı profilleri ile tutturulmasıdır. Asma tavan sistemleri tesisat uygulamalarının kolayca uygulanmasına imkân vermesi, akustik ses yalıtımı, yangın yalıtımı ve estetik görünüm amacıyla yapılmaktadır.

Alçıpan asma tavan konut, ofis, avm, otel, hastane gibi birçok farklı mekânda kullanılabilmektedir. Asma Tavan Sistemleri, farklı gereksinimleri karşılamak üzere metal, taşyünü, camyünü, kayayünü, alçıpan gibi farklı malzemelerden üretilmekte ve uygulanmaktadır.

Kartonpiyer – Stropiyer

Alçı malzemeden üretilen kartonpiyer genellikle tavan ve duvarlarda kolaylıkla uygulandığı ve ihtiyaç durumunda bazı bölümleri gizlemek için dekoratif ve estetik amacıyla kullanılırlar. Alternatif uygulaması ise yine aynı görevi ve estetikliği sağlayan stropiyer uygulamasıdır. Fark olarak bakıldığında, stropiyer strafor malzemeden imal edilmekte olup uygulama kolaylığına sahiptir. Hangi uygulamanın tercih edileceği ihtiyaca göre ( çarpmaya dayanıklılık, nem, rutubet ve ısıya dayanım) değişiklik gösterecektir. Firma olarak, uygulama mekânında sizlere uygun çözümleri birlikte değerlendirebiliriz.