Yükleniyor...

 İzolasyon Uygulamaları

Garantili izolasyon uygulamaları.

.

İzolasyon Uygulamaları


İzolasyon ya da yalıtım olarak adlandırılan uygulamalarda ses, su, elektrik ya da ısı akımını engellemek için yapılan uygulamaların tamamı olarak adlandırılmaktadır. Daha basit ifade etmek gerekirse, herhangi bir yalıtım malzemesini kullanılarak, ortamdan dışarı veya dışardan ortama olan enerji akışının engellenmesidir.

Su Yalıtımı

Binaların olumsuz dış etkilere karşı korunabilmesi için iç ve dış cepheleri ile çatı ve temellerinin sudan ve nemden etkilenmemesi adına yapılacak uygulamaların tamamı su yalıtımı uygulaması olarak adlandırılmaktadır. Doğru malzeme seçimi ile yapılan su yalıtımı sonrasında mantar, küf, kararma, rutubet ya da benzeri olumsuzlukların önüne geçilebilmektedir. Yalıtımı güçlü olan binalarda, binanın en önemli yapı elemanları olan demir vb. malzemelerin de yük taşıma kabiliyetlerinde oluşabilecek aksaklıkların önüne geçilerek daha uzun ömürlü ve güvenilir yaşam alanları oluşturulabilir.

  • TEMEL SU YALITIM - BOHÇALAMA :
  • Yağışa ve suya doğrudan maruz kalan binaların temel ve bodrum katlarında sıklıkla nem ve rutubet sorunu ile karşılaşılmaktadır. Doğru yapılan bir temel su yalıtımı ile bunun önüne geçebilmek çok kolay iken, uygulamanın doğru yapılmaması ya da doğru malzeme ile yapılmaması ilerleyen zamanlarda çok daha yüksek maliyetlere ya da tekrarlanması gereken uygulamalara sebebiyet verebilmektedir. Temel su yalıtımında bohçalama en çok tercih edilen ve en hızlı çözüm alınabilen uygulama olup, içten ya da dıştan yapılabilmektedir. Konusunda uzman ekibimiz ihtiyacınıza göre uygun yöntemlerle size çözümler sunacaktır.
  • GİZLİ DERE İZOLASYONU :
  • Binaların birçoğunda çatı oluklarından yağmur suları sızıntılara yol açmaktadır. Gizli dere uygulaması ile bu sızıntıların önüne geçilebilir. Bu uygulamada UV dayanımlı, sürme esaslı, çift kompenantlı malzemeler kullanarak yapılan izolasyon uygulamasının kullanım ömrünü uzatmak mümkündür. Çatının özelliklerine göre malzeme seçimi uygulamanın kullanın süresini arttıracak en önemli faktörlerden biridir.
Çatı Isı Yalıtımı

Binaların olumsuz dış etkilere karşı korunabilmesi için iç ve dış cepheleri ile çatı ve temellerinden ısı kaybını önlemek amacıyla yapılacak uygulamaların tamamına ısı yalıtım uygulamaları adı verilmektedir. Daha konforlu ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmak için doğru malzeme ile yapılmış ısı yalıtımı önem kazanmaktadır. Çatı ısı yalıtımının %20-25 gibi enerji tasarrufu sağladığı gözlemlenmiş olup mevsimsel hava değişikliklerinin olumsuz etkilerini azalttığı tespit edilmiştir. Çatı ısı yalıtımında taş yünü, cam yünü, xps, eps gibi dansitesi yüksek izolasyon malzemeleri tercih edilmektedir.